SON HABERLER

PAGDER&ASLAN OSB’de altyapı için start verildi

Tarih : 2017-04-07Kırklareli’nin Vize ilçesinde 650 bin metrekare alanda kurulan PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (PAOSB) altyapı için start verildi. Sektörün en önemli OSB yatırımlarından biri olan PAOSB genişleme için de çalışmalarını sürdürüyor.

Plastik sektörünün en önemli OSB yatırımlarından olan özel sektör işleticiliğinde güçlü bir yönetim sunan PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (PAOSB) altyapı yatırımları başlıyor. Kırklareli’nin Vize ilçesinde kurulu, İstanbul ve her türlü lojistik-ulaştırma tesislerine yakınlığıyla dikkat çeken PAOSB’da çalışmalara hız verildi.

PAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Fidan Arslan Eroğlu, yapıtğı açıklamada, sektörde sinerji yaratmak için PAGDER ile birlikte yola çıktıklarını vurgulayarak, “PAGDER&ASLAN olarak bize güvenen, şimdiye kadar hep yanımızda olan yatırımcılarımızdan aldığımız güçle hedeflerimizi büyüttüğümüz bir dönemdeyiz. Üzerinde titizlikle çalıştığımız ve OSB’mizi plastik sektörünün sadece bugün değil gelecekteki ihtiyaçlarını da göz önüne alarak tasarladığımız altyapı projemiz başladı. Sanayicilerimiz için her türlü detayın düşünüldüğü projeyi uzman ellere teslim ettik. Bu süreçte katılımcılarımızın görüş ve önerilerini de dikkate alarak verimliliği en üst noktaya çıkaracak çözümleri tercih ettik. Sanayinin dinamiklerini, sanayicinin ihtiyaçlarını iyi bilen Yönetim Kurulumuz projenin her aşamasına dahil oldu, olmaya da devam ediyor. PAOSB’nin plastik sektörümüzü çok daha ileriye taşıyacak örnek bir OSB olacağına duyduğumuz inançla çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. PAGDER&ASLAN OSB, 2 milyon metrekareye kadar genişleyebilen yatırım için son derece elverişli bir ortam sunarken büyüme planlarımız çerçevesinde tüm imalat sanayine de kapılarını açıyor” bilgisini verdi.

PAOSB’dan yapılan yazılı açıklamada, altyapı yatırımlarının 4 aşamada planlandığı; yol, içme ve kullanma suyu, atık su, yağmur suyu, elektrik dağıtım hattı yer altı boruları ve menholler ile doğalgaz sistemlerinin yanı sıra elektrik şebekesi, arıtma sistemi, enerji nakil hatları, şebeke suyu sistemleri inşa edilecek. Altyapı projelendirmesinde tesislerin en verimli şekilde çalışması için çözümler üretildi. Projenin son aşamasında güvenlik ve çevre düzenlemesi yapılacak.

Vize’ye katkı unutulmadı

PAGDER&ASLAN Plastik ihtisas OSB’nin altyapı inşaatı sırasında yüklenici firmanın altyapıda kullanacağı malzemeyi öncelikli olarak Vize’den tedarik etmesi kararlaştırıldı. Böylece ilçe ekonomisine de katkı artırılmış olacak. PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Kırklareli Vize ilçesinde, özel sektörün sahibi olduğu bir OSB projesi. PAOSB’da yapılacak yatırımlar OSB’lerde yapılan yatırımlara verilen her türlü teşvik ve istisnadan yararlanabiliyor. Bölgede halen 69 sektör firması yatırım için gün sayıyor. PAOSB 650 bin metrekarelik alan üzerinde faaliyet gösterecek. İstanbul’a, havalimanı, otoyol ve demiryoluna yakınlığı, Avrupa’ya komşu olması ile lojistik açıdan avantajlı konumu PAOSB’yi farklı bir noktaya taşıyor.


Tüm Haberler