SON HABERLER

Kimya Sektör Platformu Dönem Başkanlığı PAGDER'de

Tarih : 2017-09-24Kimya sektörü ve alt sektörlerinin ekonomik ve mesleki sorunlarını çözüme kavuşturmak amacıyla 2004'ten bugüne çalışmalarını sürdüren Kimya Sektör Platformu'nun (KSP) Dönem Başkanlığı Eylül 2019'a kadar PAGDER'e geçti.

Yeni dönem 22 Eylül 2017 günü İstanbul'da gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda resmen başladı. İki yıllığına dönem başkanlığı görevini Kauçuk Derneği'nden devralan Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) ve Kimya Sektör Platformu (KSP) Başkanı Reha Gür dönem başkanlığının PAGDER'e geçmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Kimya Sektör Platformu'nu etkin ve verimli çalıştırma yolunda bizlere destek vereceğine inandığımız tüm platform üyelerine güven ve destekleri için teşekkür ederiz" dedi. Kimya Sektör Platformu'nda demokrasinin hakim, birlikte yönetim anlayışının kültür olarak benimsenmiş olduğunu belirten PAGDER Başkanı Reha Gür; "Kimya Sektör Platformu'nda (KSP) kurumsallaşmış, verimli ve şeffaf bir yönetim anlayışını uygulamayı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.Platformun 2004 yılında rahmetli sanayici Refik  Baydur tarafından kurulduğunu hatırlatan Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TKSD) Başkanı Timur Erk, platformun eş başkanlık statüsünde faaliyetlerini sürdürdüğünü, Yönetim Organı “Eş Başkanlık Statüsünde” görev yapacak olan ve platforma katılan tüm kuruluşların başkanlarından oluştuğunu belirtti. Ayrıca Erk; "Başkanlar Kurulu dışında, platform üyesi kuruluşların Genel Sekreterlerinden oluşan bir İcra Kurulu ve üye kuruluşların uzmanlarından oluşan, proje ve raporlar hazırlayan bir teknik komitesi bulunuyor" dedi.

Toplantıda, petrokimya ve ara girdi kimyasallar yatırımı teması ile Kasım ayı içerisinde 9. Kimya Endüstrisi Şurası'nın gerçekleştirilmesine karar verildi.