SON HABERLER

Tisan'dan mesleki eğitime bağış

Tarih : 2017-04-07Plastik sektörünün örnek girişimlerinden biri olan ve sektörün en önemli sorunlarından biri olan nitelikli iş gücü ihtiyacına çözüm olarak geliştirilen “Okul-Sanayi İşbirliği/İstanbul Modeli” çerçevesindeki bağışlar devam ediyor. İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Bölümü’ne plastik sektöründen makine ve ekipman bağışlarına yenileri eklendi.

İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Bölümü’nün altyapı ihtiyaçlarının karşılanması üzere okul öğrencilerinin atölye çalışmalarında kullanmaları için Tisan Mühendislik Plastikleri firmasından plastik kırma makinası bağışı yapıldı. Koçak Spedol Yağları firması da plastik makinalarında kullanmak üzere hidrolik yağ bağışı yapıldı.

Protokol kapsamında geçtiğimiz yıl okula PAGDER'in öncülüğünde Hürmak Makine, Nüve Plastik, Der-san Makina, Medel Elektronik, Ser Rezistans, Kurultay Makina, Şenmak Makine ve Nural Pano, TSP Makine, Güven-el Plastik firmalarından toplam 600 bin lira değerinde makine ve ekipman bağışı yapılmıştı.


Tüm Haberler